FPC-0.5FX-11PWCR-H20
MFR.Part #
FPC-0.5FX-11PWCR-H20
JLCPCB Part #
C19268266
Package
SMD,P=0.5mm,Surface Mount,Right Angle
Description
-25℃~+85℃ 0.3mm 0.5mm 11P 2mm 500mA 50V Bottom Contact Copper alloy Hinged Lid Surface Mount, Right Angle Tin SMD,P=0.5mm,Surface Mount,Right Angle FFC, FPC (Flat Flexible) Connector Assemblies ROHS