FPC-0.5FX-6PWBH15
MFR.Part #
FPC-0.5FX-6PWBH15
JLCPCB Part #
C3446025
Package
SMD,P=0.5mm
Description
-25℃~+85℃ 0.3mm 0.5mm 1.5mm 500mA 50V 6P Bottom Contact Hinged Lid Phosphor bronze Surface Mount, Right Angle Tin SMD,P=0.5mm FFC, FPC (Flat Flexible) Connector Assemblies ROHS