FPC-0.5AX-40PWBH20
MFR.Part #
FPC-0.5AX-40PWBH20
JLCPCB Part #
C3446091
Package
SMD,P=0.5mm
Description
-25℃~+85℃ 0.3mm 0.5mm 2mm 40P 500mA 50V Bottom Contact Phosphor bronze Slide Lock Surface Mount, Right Angle Tin SMD,P=0.5mm FFC, FPC (Flat Flexible) Connector Assemblies ROHS