DGB508-8P42B-GG361
MFR.Part #
DGB508-8P42B-GG361
JLCPCB Part #
C41347777
Package
P=5.08mm
Description
-40℃~+105℃ 1 12~28 15A 1x8P 300V 5.08mm 8 8P Green Male Plug Screw Connection (M2.5) Top Entry P=5.08mm Pluggable System Terminal Block ROHS