DGB508-8P10-MG361
MFR.Part #
DGB508-8P10-MG361
JLCPCB Part #
C41428946
Package
Plugin,P=5.08mm
Description
-40℃~+105℃ 1 15A 1x8P 300V 5.08mm 8 8P Board Side/Socket - Closed Green Through Hole Plugin,P=5.08mm Pluggable System Terminal Block ROHS