VCE10US48
Mechanical Assembly
Manufacturer
XP Power
MFR.Part #
VCE10US48
Description
-25°C ~ 70°C (with Derating) 1 10 W 2.00 inches long x 1.15 inches wide x 0.91 inches high (50.8mm x 29.2mm x 23.1mm) 210mA 4-DIP module 48V 62368-1 80% 85 ~ 305 VAC CB,TUV,UL Closed Household appliances, ITE (commercial) Through Hole - AC-DC Power Modules ROHS