RDQ100110S05
Mechanical Assembly
Manufacturer
XP Power
MFR.Part #
RDQ100110S05
JLCPCB Part #
C6642659
Package
DIP-8
Description
-40°C ~ 100°C 1 100 W 160V 2.25 kV 2.28" length x 1.45" width x 0.50" height (57.9mm x 36.8mm x 12.7mm) 20A 5V 66V 8-DIP module 90% Enable, Active High ITE (commercial), railway Isolation module Remote on/off, OTP, OVP, SCP, UVLO Through Hole DIP-8 Power Module/Power Supply ROHS