RDF2572S15
Mechanical Assembly
Manufacturer
XP Power
MFR.Part #
RDF2572S15
Description
-40°C ~ 100°C (With Derating) 1 1.67A 15V 160V 16V 2.00" L x 1.00" W x 0.47" H (50.8mm x 25.4mm x 12.0mm) 25 W 3 kV 6-DIP Module 62368-1 85% Enable, Active High ITE (commercial), railway Isolation module Remote On/Off, OCP, OTP, OVP, SCP, UVLO Through Hole - Power Module/Power Supply ROHS