QSB35024S48
Mechanical Assembly
Manufacturer
XP Power
MFR.Part #
QSB35024S48
JLCPCB Part #
C6632457
Package
DIP-9
Description
-40°C ~ 100°C 1 1.5 kV 18V 2.40" Length x 2.28" Width x 0.52" Height (61.0mm x 57.9mm x 13.2mm) 350 W 36V 48V 7.3A 9-DIP Module 90% Enable, Active High ITE (Commercial) Isolation module Remote on/off, OCP, OTP, OVP, SCP Through Hole DIP-9 Power Module/Power Supply ROHS