QSB30048S24
Mechanical Assembly
Manufacturer
XP Power
MFR.Part #
QSB30048S24
JLCPCB Part #
C6632454
Package
DIP-9
Description
-40°C ~ 100°C 0.88 1 1.5 kV 12.5A 18V 2.40" Length x 2.28" Width x 0.52" Height (61.0mm x 57.9mm x 13.2mm) 24V 300 W 75V 9-DIP Module Enable, Active High ITE (Commercial) Isolation module Remote on/off, OCP, OTP, OVP, SCP Through Hole DIP-9 Power Module/Power Supply ROHS