JTK3048S15
Mechanical Assembly
MFR.Part #
JTK3048S15
JLCPCB Part #
C6578831
Package
DIP-6
Description
-40°C ~ 100°C 1 1.00" long x 1.00" wide x 0.43" high (25.4mm x 25.4mm x 10.9mm) 1.6 kV 15V 18V 2A 30 W 6-DIP Module 62368-1 75V 92% Enable, Active High ITE (Commercial) Isolation module Remote On/Off, OVP, SCP Through hole DIP-6 Power Module/Power Supply ROHS