JTK3024D12
Mechanical Assembly
Manufacturer
XP Power
MFR.Part #
JTK3024D12
JLCPCB Part #
C6645291
Package
DIP-6
Description
-12V -40°C ~ 100°C 0.89 1.00" long x 1.00" wide x 0.43" high (25.4mm x 25.4mm x 10.9mm) 1.25A,1.25A 1.6 kV 12V 2 30 W 36V 6-DIP Module 62368-1 9V Enable, Active High ITE (Commercial) Isolation module Remote On/Off, OVP, SCP Through Hole DIP-6 Power Module/Power Supply ROHS