JTF1248D12
Mechanical Assembly
Manufacturer
XP Power
MFR.Part #
JTF1248D12
Description
-12V -40°C ~ 105°C 1.25" Length x 0.80" Width x 0.40" Height (31.8mm x 20.3mm x 10.2mm) 1.6 kV 12 W 12V 18V 2 24-DIP module, 9 leads 500mA,500mA 62368-1 75V 90% Enable, Active High ITE (Commercial) Isolation module Remote on/off, OCP, OVP, SCP Through hole - Power Module/Power Supply ROHS