JSM2548S05
Mechanical Assembly
Manufacturer
XP Power
MFR.Part #
JSM2548S05
JLCPCB Part #
C6645194
Package
DIP
Description
-40°C ~ 105°C 1 1.00" Long x 1.00" Wide x 0.40" High (25.4mm x 25.4mm x 10.2mm) 1.5 kV 25 W 36V 5A 5V 6-DIP Module, 5 Leads 62368-1 75V 90% Enable, Active High ITE (Commercial) Isolation module Remote on/off, SCP Through Hole DIP Power Module/Power Supply ROHS