JCK4048S15
Mechanical Assembly
MFR.Part #
JCK4048S15
JLCPCB Part #
C6578515
Package
DIP-6
Description
-40°C ~ 100°C 1 1.6 kV 15V 2.00" L x 1.00" W x 0.40" H (50.8mm x 25.4mm x 10.2mm) 2.67A 36V 40 W 6-DIP Module 75V 92% Enable, Active High ITE (Commercial) Isolation module Remote on/off, OCP, OVP, SCP, UVLO Through hole DIP-6 Power Module/Power Supply ROHS