IMM0205S12
Mechanical Assembly
Manufacturer
XP Power
MFR.Part #
IMM0205S12
Description
-20°C ~ 100°C 0.86" L x 0.36" W x 0.44" H (21.8mm x 9.2mm x 11.1mm) 1 1.5 kV 12V 167mA 2 W 4.5V 79% 8-SIP module, 5 leads 9V Enable, Active High Isolation module Medical type Remote on/off, OCP, OVP, SCP Through hole - Power Module/Power Supply ROHS