ICH15048S24
Mechanical Assembly
Manufacturer
XP Power
MFR.Part #
ICH15048S24
JLCPCB Part #
C6577370
Package
DIP-9
Description
-40°C ~ 100°C 1 1.5 kV 150 W 2.40" L x 2.28" W x 0.50" H (61.0mm x 57.9mm x 12.7mm) 24V 36V 6.25A 75V 85% 9-DIP Module Enable, Active High ITE (Commercial) Isolation module Remote On/Off, OVP, SCP Through hole DIP-9 Power Module/Power Supply ROHS