SMBJ33CA
Extended
Manufacturer
XCH
MFR.Part #
SMBJ33CA
JLCPCB Part #
C5342930
Package
DO-214AA(SMB)
Description
-55℃~+150℃ 1 11.3A@10/1000us 1uA 33V 40.6V 52.3V 600W@10/1000us Bidirectional TVS DO-214AA(SMB) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS