SM8S36CA
Extended
Manufacturer
XCH
MFR.Part #
SM8S36CA
JLCPCB Part #
C5455811
Package
DO-218
Description
1 114A 36V 44.2V 500nA 58.1V 6.6kW@10/1000us Bidirectional TVS DO-218 ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS