BZT52C47
Extended
Manufacturer
XCH
MFR.Part #
BZT52C47
JLCPCB Part #
C5353987
Package
SOD-123
Description
1 Independent 100nA 100Ω 44V~50V 47V 500mW 750Ω SOD-123 Zener Diodes ROHS