BT137-800E
Extended
Manufacturer
XCH
MFR.Part #
BT137-800E
JLCPCB Part #
C5124099
Package
TO-252-4R
Description
-40℃~+125℃ 1 TRIAC 1.3V 1.6V 500mW 50mA 60mA 65A 800V 8A TO-252-4R Thyristors (SCR)/Modules ROHS