AMS1117-3.3(XBLW)
Extended
Manufacturer
XBLW
MFR.Part #
AMS1117-3.3(XBLW)
JLCPCB Part #
C18906017
Package
SOT-223
Description
-40℃~+125℃ 1 1.1V@(1A) 15V 1A 3.3V 4mA Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection Positive SOT-223 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS