WSR80N06
Extended
Manufacturer
Winsok Semicon
MFR.Part #
WSR80N06
JLCPCB Part #
C719279
Package
TO-220AB-3
Description
-55℃~+175℃ 1 N-channel 110W 2.35nF 205pF 2V 45nC@4.5V 60V 80A 9.1mΩ@10V TO-220AB-3 MOSFETs ROHS