WSR50N06
Extended
Manufacturer
Winsok Semicon
MFR.Part #
WSR50N06
JLCPCB Part #
C148453
Package
TO-220
Description
20mΩ@10V 3.1V 50A 53W 60V N-Channel TO-220 MOSFETs ROHS