WSR20N20
Extended
Manufacturer
Winsok Semicon
MFR.Part #
WSR20N20
JLCPCB Part #
C3015215
Package
TO-220
Description
-55℃~+175℃ 1 N-channel 1.318nF 104W 150mΩ@10V 180pF 200V 20A 41nC@10V 4V 75pF N-Channel TO-220 MOSFETs ROHS