WSR150N04
Extended
Manufacturer
Winsok Semicon
MFR.Part #
WSR150N04
JLCPCB Part #
C5185339
Package
TO-220AB
Description
-55℃~+150℃ 1 N-channel 150A 180W 2V 321pF 4.95nF 40V 4mΩ@10V 80nC@4.5V TO-220AB MOSFETs ROHS