WSK140N08
Extended
Manufacturer
Winsok Semicon
MFR.Part #
WSK140N08
JLCPCB Part #
C2979742
Package
TO-263-2L
Description
1 N-channel 115nC@10V 140A 235pF 250W 4.687nF 4V 665pF 6mΩ@10V 80V N-Channel TO-263-2L MOSFETs ROHS