WSF50N10G
MFR.Part #
WSF50N10G
JLCPCB Part #
C2880528
Package
TO-252
Description
-55℃~+150℃ 1 N-channel 1.0039nF 100V 13.8mΩ@10V 16.2nC@10V 185.4pF 2.5V 40A 71W 9.8pF N-Channel TO-252 MOSFETs ROHS