WGP11N40
MFR.Part #
WGP11N40
JLCPCB Part #
C7541441
Description
-55℃~+150℃ 1 N-channel 1.1nF 11.4A 147W 180pF 20pF 27nC@10V 400V 4V 550mΩ@10V N-Channel TO-220 MOSFETs ROHS