BZT52C8V2
Extended
Manufacturer
Wild Goose
MFR.Part #
BZT52C8V2
JLCPCB Part #
C22368896
Package
SOD-123
Description
-55℃~+150℃ 1 Independent 15Ω 500mW 7.7V~8.7V 700nA@5V 8.2V 80Ω SOD-123 Zener Diodes ROHS