WND08P16DJ
Extended
Manufacturer
WeEn Semiconductors
MFR.Part #
WND08P16DJ
JLCPCB Part #
C602727
Package
TO-252
Description
1.05V@8A 1.6kV 50uA@1.6kV 8A Independent TO-252 Diodes - General Purpose ROHS