TYN20-600TFQ
MFR.Part #
TYN20-600TFQ
JLCPCB Part #
C17613438
Description
1.6V 10mA 1V 20A 40mA 600V One unidirectional thyristor TO-220AB Thyristors (SCR)/Modules ROHS