BTA425Y-800CTQ
Extended
Manufacturer
WeEn Semiconductors
MFR.Part #
BTA425Y-800CTQ
JLCPCB Part #
C602407
Package
TO-220AB-3
Description
1.3V 1.5V 25A 275A 35mA 500mW 50mA 800V TO-220AB-3 Thyristors (SCR)/Modules ROHS