BTA416Y-600C,127
Extended
Manufacturer
WeEn Semiconductors
MFR.Part #
BTA416Y-600C,127
JLCPCB Part #
C253552
Package
TO-220AB
Description
1.5V 1.5V 16A 176A 35mA 35mA 500mW 600V TO-220AB Thyristors (SCR)/Modules ROHS