BTA41-600BQ
Extended
Manufacturer
WeEn Semiconductors
MFR.Part #
BTA41-600BQ
JLCPCB Part #
C192551
Package
TO-3P-3
Description
1.3V 1.5V 1W 40A 440A 600V 70mA 80mA TO-3P-3 Thyristors (SCR)/Modules ROHS