BTA412Y-600B,127
Extended
Manufacturer
WeEn Semiconductors
MFR.Part #
BTA412Y-600B,127
JLCPCB Part #
C253550
Package
TO-220AB-3
Description
1.5V 12A 50mA 600V 60mA TO-220AB-3 Thyristors (SCR)/Modules ROHS