BTA216-600F,127
Extended
Manufacturer
WeEn Semiconductors
MFR.Part #
BTA216-600F,127
JLCPCB Part #
C602154
Package
TO-220AB
Description
1.5V 16A 25mA 30mA 600V TO-220AB Thyristors (SCR)/Modules ROHS