BTA212B-800B,118
Extended
Manufacturer
WeEn Semiconductors
MFR.Part #
BTA212B-800B,118
JLCPCB Part #
C602907
Package
D2PAK
Description
1.5V 12A 50mA 60mA 800V D2PAK Thyristors (SCR)/Modules ROHS