BTA212B-600E,118
Extended
Manufacturer
WeEn Semiconductors
MFR.Part #
BTA212B-600E,118
JLCPCB Part #
C602937
Package
D2PAK
Description
1.5V 10mA 12A 25mA 600V D2PAK Thyristors (SCR)/Modules ROHS