BTA212B-600B,118
Extended
Manufacturer
WeEn Semiconductors
MFR.Part #
BTA212B-600B,118
JLCPCB Part #
C602906
Package
SOT-404
Description
1.5V 12A 50mA 600V 60mA SOT-404 Thyristors (SCR)/Modules ROHS