BTA208S-800F,118
Extended
Manufacturer
WeEn Semiconductors
MFR.Part #
BTA208S-800F,118
JLCPCB Part #
C602996
Package
DPAK
Description
25mA 30mA 800V 8A DPAK Thyristors (SCR)/Modules ROHS