BTA204-600D,127
MFR.Part #
BTA204-600D,127
JLCPCB Part #
C602128
Package
TO-220AB
Description
1.7V 1V 27A 4A 500mW 5mA 600V 6mA TO-220AB Thyristors (SCR)/Modules ROHS