BTA204X-600D,127
Extended
Manufacturer
WeEn Semiconductors
MFR.Part #
BTA204X-600D,127
JLCPCB Part #
C602129
Package
SOT-186A
Description
1.7V 1V 27A 4A 500mW 5mA 600V 6mA SOT-186A Thyristors (SCR)/Modules ROHS