BTA204W-600F,135
Extended
Manufacturer
WeEn Semiconductors
MFR.Part #
BTA204W-600F,135
JLCPCB Part #
C602934
Package
SOT-223-4
Description
1.5V 1A 25mA 600V SOT-223-4 Thyristors (SCR)/Modules ROHS