BTA203-800ETQP
Extended
Manufacturer
WeEn Semiconductors
MFR.Part #
BTA203-800ETQP
JLCPCB Part #
C17263562
Package
TO-92-3
Description
10mA 1V 20mA 3A 800V TO-92-3 Thyristors (SCR)/Modules ROHS