BTA201-800ER,116
MFR.Part #
BTA201-800ER,116
JLCPCB Part #
C602968
Package
TO-92
Description
-40℃~+125℃@(Tj) 1.5V 100mW 10mA 12mA 13.7A 1A 800V TO-92 Thyristors (SCR)/Modules ROHS