BTA201-600E,112
Extended
Manufacturer
WeEn Semiconductors
MFR.Part #
BTA201-600E,112
JLCPCB Part #
C602200
Package
TO-92-3
Description
-40℃~+125℃@(Tj) 100mW 10mA 13.7A 1A 1V 30mA 600V TO-92-3 Thyristors (SCR)/Modules ROHS