BT151-650LTFQ
Extended
Manufacturer
WeEn Semiconductors
MFR.Part #
BT151-650LTFQ
JLCPCB Part #
C17470568
Package
TO-220AB
Description
1 SCR 1.5V 12A 1V 20mA 5mA 650V TO-220AB Thyristors (SCR)/Modules ROHS