BT139B-600G,118
Extended
Manufacturer
WeEn Semiconductors
MFR.Part #
BT139B-600G,118
JLCPCB Part #
C602903
Package
D2PAK
Description
1.5V 16A 50mA 600V 60mA D2PAK Thyristors (SCR)/Modules ROHS