BT139B-600F,118
Extended
Manufacturer
WeEn Semiconductors
MFR.Part #
BT139B-600F,118
JLCPCB Part #
C602901
Package
D2PAK
Description
1.5V 16A 25mA 45mA 600V D2PAK Thyristors (SCR)/Modules ROHS